آشنایی با شهر های آذربایجان


معرفی شهر های آذربایجان

شهر باکو


 یکی از مناطقی که گردشگران را با سواحل زیبا ، مکان های تاریخی شگفت انگیز ، پارک های ساحلی هیجان آور ، فستیوال های موسیقی زیبا ، مجموعه های تفریحی بسیار زیبا آشنا می کند باکو است . 

 
باکو یکی از بزرگ ترین و زیباترین شهرهای آذربایجان است که توانسته تلفیقی از تاریخ و معماری نوین را در خود جای دهد به همین دلیل این شهر زیبا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و شگفت انگیزی مانند : ایچیری شهر یا شهر تاریخی باکو ، چندین موزه مانند : موزه فرش آذربایجان و موزه ادبیات نظامی گنجوی ، کاخ شادی ، کاخ شیروان شاهی ، قلعه دختر ، تارگوویی باکو ، میدان فانتن ، باغ آب ، برج شعله است .  


این کشور سرسبز علاوه بر جاذبه های گردشگری ذکر شده از جذابیت های طبیعی بسیارزیادی نیز برخوردار است که می تواند نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کند . 


شهر باکو دارای زمستان های سرد و پربرف ، تابستان های گرم ،مرطوب و شرجی ، بهار های خنک و پرشکوفه با بادهای ملایم سواحل دریای خزر ، پاییز های خنک و شادی بخش است ، در واقع می توان گفت بهترین زمان برای سفر برای گردشگران به شهر باکو فصل بهار و پاییز در حد فاصل ماه های فرودین تا مهر است . 

 

شهر باکو

 

شهر شیروان 


شهر شیروان یا شهر نور یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین شهرهای کشور آذربایجان است ، این شهرمهم مرکزی آذربایجان از طرف شرق با پایتخت آذربایجان یعنی باکو هم مرز است . 


این شهر زیبا و قدیمی علاوه بر برخورداری از بناها و مکان های قدیمی دارای سواحل زیبای رودخانه کورا و دشت های سرسبز شیروان است ، و به دلیل آب و هوای فوق العاده و دلپذیر و صنایع مشهوری مانند چرم ، سفال و روغن توانسته نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند . 

 

شهر قوبا 


یکی دیگر از شهرهای زیبا و شگفت انگیز آذربایجان که در سمت شمالی این کشور واقع شده است قوبا نام دارد ، این شهر تاریخی دارای هفت بخش و نه روستا است که از جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی چون رودخانه ، آبشار و جنگل و همچنین جاذبه های تاریخی مانند مسجد سکینه خاتون ، مسجد قدیمی جمعه ، حمام لانه زنبوری جهود ، گور جمعی قبه برخوردار است . 

 

شهر قوبا


شهر شکی 


شهری توریستی با نام شکی که در شمال غربی آذربایجان و جنوب کوه های قفقاز قرار دارد شهری است بسیار سرسبز دارای جنگل ، دامنه کوه های قفقاز ، جاده تاریخی ابریشم و خیابان های پر درختی که از نظر فرهنگی هم بسیارغنی و ثروتمند است که البته همین امر موجب وجود مکان های تاریخی و گردشگری فراوانی در این شهر شده است . 


این شهر زیبا و توریستی دارای مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی مانند : مسجد جامع شکی ، کاروان سرا و خان سرا های زیبا ، موزه های تاریخی و شگفت انگیز ، کارخانه ابریشم ، پارک فوضولی ، بنا های یاد بود جنگ جهانی دوم ، گالری نقاشی دولتی شکی می باشد . 


یکی از خصوصیات طبیعی شکی وجود دامنه های کوه های  قفقاز است ، وجود این دامنه کوه ها در شکی منجر به زمستان های پر برف و شادی بخش ، تابستان های معتدل ، پاییزی خنک و ملایم و بهاری بسیار شگفت انگیز و زیبا شده است .  


شهر نخجوان


نخجوان شهرستانی است باقدمت 1500 ساله  در شرق کشور آذربایجان که در سال 1924میلادی اعلام استقلال کرده و همچنین یکی از شهرهای قدیمی آذربایجان به حساب می آید که از طریق سد ارس و از سمت غرب با کشورمان ایران دارای مرز مشترک است ، شهر نخجوان از روستاهای بسیار زیبا و دیدینی برخوردار است که می تواند هر بیبننده ای را به هیجان و شگفتی وا دارد . 


شهر قدیمی و سنتی نخجوان دارای آثار و جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی متعدد و متنوعی چون غار اصحاب کهف ، مقبره حسین جاوید ، برج آلینجا ، دریاچه باتابات ، حمام شرق ، باغ گلستان ، دریاچه آراز ، آرامگاه یوسف ، مقبره مومنه خاتون ، موزه قوچ های سنگی ، موزه فرش نخجوان می باشد که می تواند لحظات شاد و لذت بخشی را برای شما گردشگران تور آذربایجان فراهم کند . 

 

این شهر بسیار زیبا و سرسبز دارای آب و هوای نیمه خشکی است که از زمستان های برفی و سرد ، تابستان های خشک و بسیار گرم تشکیل شده است و همچنین دارای جنگل ها و کوهستان های معتدلی نیز می باشد . 

 

شهر نخجوان

 

شهر لنکران 


یکی دیگر از شهرهای زیبا و پربازدید کشور آذربایجان که در سده 16 میلادی بر روی یک باتلاق بنا شده است شهر لنکران می باشد ، این شهر در کناره سواحل دریای خزر و در جنوب شرقی آذربایجان در منطقه مغان قرار دارد و همچنین می توان گفت این شهر یکی از بزرگ ترین شهرهای جنوبی کشور آذربایجان محسوب می شود که دارای آب وهوای مرطوب و نیمه گرم مدیترانه ای است که از زمستان های مرطوب و بسیار سرد و تابستان های گرم و خشک برخوردار است ، وجود جنگل های سرسبز و زیبا از یک سمت و برخورداری از سواحل زیبای دریای خزر از سمت دیگر منجر به زیبای بیش از اندازه این شهر برای گردشگران شده است . 

 

شهر قبله 


شهری که در نزدیکی پایتخت آذربایجان یعنی باکو و در شمال کشور آذربایجان است قبله نام دارد ، این شهر به دلیل برخورداری از روستا های بسیار زیبا ، درهه ها و کوه های شگفت انگیز ، فستیوال های بزرگ موسیقی توانسته یکی از شهرهای زیبا و جذاب برای گردشگران در همه فصول باشد . 


شهر قبله توانسته عنوان مهد موسیقی آذربایجان و جهان را به خود اختصاص دهد ، این امر منجر به جذب بسیاری از افراد علاقه مند به موسیقی و فستیوال ها ی آن شده است . 

 

شهر قبله

 


 در آخر مسیر سبز برای شما گردشگران تور آذربایجان سفری شاد و مهیج را آرزومند است . 

تور های توصیه شده توسط مسیر سبز برای این مقاله

تور آذربایجان

[ بازدید : 2 ]

[ شنبه 15 ارديبهشت 1397 ] 19:16 ] [ مسیر سبز ]

[ ]

سایت تفریحی خبری خشکشویی آنلاین طلاق توافقی دوربین مداربسته نمایندگی تعمیرات سونی طراحی سایت شرکتی
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]